אחת הבעיות והשאלות עמן מתמודד כל אדם במהלך חייו, היא מהי הקריירה הנכונה עבורו ועבור עתידו המקצועי. העידן הנוכחי מציג עבורנו אופציות רבות ומגוונות של מסלולי לימוד, בהם יכולים להשתלב רבים, אך בבואכם לבחור את מסלול הלימודים שיהווה נקודת זינוק לעבר הקריירה העתידית שלכם, עליכם להכריע באשר למסלול המתאים לכם באופן אישי ובמקביל לקחת בחשבון את מצב המשק כדי לחזות את העתיד הכלכלי אתו תחיו מרבית חייכם.

רבים בוחרים במהלך חייהם לבצע הסבה מקצועית, בין אם התחום כבר לא מאתגר או מספר אותם ובין אם הם מחפשים לעצמם הכנסה ראויה יותר ליכולתם. על מנת לבצע הסבה מקצועית או לחילופין על מנת לבחור מסלול תעסוקתי יש צורך להיוועץ במומחים לייעוץ קריירה, על מנת שלא לעשות טעויות ועל מנת ללכת על קריירה מתאימה שתשתלם בעתיד הקרוב והרחוק יחד.

כיצד נכון לבחור קריירה

כל אדם אשר מצוי בפני הדילמה באשר לקריירה אותה נכון לו לפתח בשנים הקרובות, מחויב לבחון בראש ובראשונה שני אספקטים מהותיים. האספקט האחד הינו התאמת האישיות למקצוע המבוקש – לא כל אדם מתאים לכל תחום שהרי הפסיכולוג נושא עימו תכונות אופי שונות מזה שנושא עימו מפתח האפליקציות וכן הלאה. על מנת שתצליחו לתפקד בעבודתכם, עליכם להתחבר לתחום בו בחרתם ולא רק לרצות אותו בשל ההילה שקיימת סביבו.

האספקט השני אותו יש לקחת בחשבון הוא הצד הכלכלי- כל אדם מתעורר בכל בוקר ליום עבודה, על מנת לפרנס עצמו ואת משפחתו. ישנם תחומים לא מבוטלים בישראל אשר גובה ההכנסה אינה עונה על הציפיות שלכם , ובכדי שלא תנחלו אכזבה שתשפיעה על התפקוד המקצועי שלכם, עליכם לבצע תאום ציפיות ולהכיר את התחום על בוריו.

כיצד תדעו למי לפנות בכדי לקבל יעוץ

על מנת לבחור בבעל מקצוע שיספק לכם מידע וישכיל לבצע התאמה מלאה לתחום בו נכון לכם לעסוק, עליכם לפנות לבעל מקצוע שרש מיומנות ומקצועיות בתחום. לא כל בעל מקצוע מצליח לבצע התאמה במאת האחוזים, אך אם השכלתם לבחור בבעל מקצוע מוביל בתחומו, הסיכוי שהוא יטעה הינו נמוך. בחרו בעל מקצוע בהתאם להמלצות בהן אתם מחזיקים, בהתאם לבדיקה אודות המלצות ברשת האינטרנטית, ובהתאם להתרשמות ולאינטואיציה שלכם. היכנסו לאתר האינטרנט של בעל המקצוע ובחנו את עברו המקצועי ואף בקשו ממנו במעמד השיחה שמות של לקוחות איתם הינכם יכולים לשוחח לשם התרשמות.