חיפוש עבודה הפך להיות בשנים האחרונות מקצוע של ממש. הדרישות של המעסיקים מהעובדים הופכים גבוהות יותר ויותר עם השנים, ודרישות סף שהיו רלוונטיות לפני מספר שנים לתפקידים בכירים, כבר הפכו להיות קריטריון בסיסי לעבודות זוטרות בצורה משמעותית. ניתן לראות לדוגמא את הירידה בערך של תואר ראשון בזמן חיפוש העבודה, כאשר עבור כמעט כל משרה קיימת דרישה לתואר ראשון בתור תנאי לשליחת קורות חיים.

כישור נוסף שהפך לחשוב במיוחד בשנים האחרונות הוא יכולת שליטה בשפה האנגלית ברמה גבוהה.

חשיבות האנגלית בחיפוש עבודה

הרבה גורמים הובילו לכך שהשפה האנגלית הפכה להיות חלק מהותי ממגוון רחב של תפקידים, ולרשת האינטרנט יש תפקיד מאוד אינטגרלי בחשיבות של לימוד אנגלית לפני חיפוש עבודה. מכיוון שהשוק המקומי כבר אינו רלוונטי לחלק גדול מהתאגידים וחברות הענק אשר פועלות במדינה מסויימת, ויש צורך לפתוח שווקים אחרים ולהגדיל את אפשרויות ההכנסה, ניתן לראות שלחברות גדולות יש משרדים במדינות רבות ברחבי העולם. המשרדים הללו מספקים אופציות למציאת עבודה בתחומים רבים, כאשר בגלל שהעבודה בין המשרדים השונים ברחבי העולם צריכים להיות בסינרגיה ובתיאום, כל ההתנהלות בתוך הארגון מתבצעת בשפה האנגלית.

בכדי לבחון את רמת האנגלית שלכם לפני ההגעה לראיון עבודה, מודעות דרושים רבות עולות עם דרישה לאנגלית ברמת שפת אם ולשליחה של קורות חיים באנגלית למשרות, וזה עוד לפני משרות שיזמנו אותכם למרכזי הערכה וראיונות עבודה באנגלית. בכדי להגיע לראיונות בחברות גדולות המציעות אפשרויות להתפתח בתפקידים השונים ורמות שכר גבוהות, תדרשו לדעת את השפה האנגלית בצורה שוטפת ולהתבטא בצורה מקצועית כפי שמצופה ממכם בשפה העברית.

מה אפשר לעשות  על מנת לשפר את האנגלית?

אין פתרון קסם לשיפור רמת האנגלית, חשוב ללמוד אנגלית בצורה רצינית ולאורך זמן על מנת להגיע ליכולות אנגלית ברמה שמצופה ממכם. בכדי להתבטא היטב בשפה, יש להרגיש בטחון בידע שלכם ובכדי להגיע למצב שכזה, יש להשקיע בלימודי אנגלית במספר דרכים:

  • התחילו לקרוא ספרות ומאמרים מקצועיים באנגלית, זה ישפר את רמת האנגלית הבסיסית שלכם ואת אוצר המילים, וגם את אוצר המילים המקצועי שלכם.
  • מכירים דובר אנגלית כשפת אם? תבקשו ממנו לדבר איתכם רק באנגלית, השימוש התכוף בשפה ישפר את הבטחון שלכם ותוכלו לקבל חוות דעת איכותית על הרמה הנוכחית שלכם.
  • קחו קורסים במכוני הלימוד השונים – זאת השקעה שכמעט תמיד תחזיר את עצמה ובהקדם. קורס אנגלית יכול לכוון אתכם ולעזור לכם להגיע לרמת האנגלית האידיאלית עבורכם בעזרת שימוש באמצעים הטובים ביותר ובשנים של ניסיון בתחום.