אתרי אינטרנט אשר מטרתם גיוס עובדים הם תוצאה של ארגונים וחברות שונות אשר משקיעות את מירב מאמציהם על מנת ליצור תיאום בין דרישות המשרות אותן הן מחפשים לאייש ובין דורש העבודה עצמו.

בעקבות התפתחות הטכנולוגיה, נוכל למצוא בנקל עשרות סוגים שונים של אתרי דרושים, וכפועל יוצא מפשטות ונוחות העניין, גם עשרות אלפי גולשים המעוניינים למצוא עבודה. אתרי דרושים נחשבים בימינו לטכניקה הטובה ביותר למציאת עובדים ומשרות ראויות, על אחת כמה וכמה עקב החשיפה הענקית. גיוס עובדים באמצעות האינטרנט פותח בפני מחפש העבודה אלפי משרות רלוונטיות במרחק לחיצה ובפני המגייס דרך אפקטיבית לגיוס ממוקד.

כיצד עושים את זה?

ברוב לוחות הדרושים שבאינטרנט, תוכלו בנוחות לחפש אחר עבודה לפי מסננות כגון: תחום עיסוק, שעות עבודה, מיקום, קהל הגילאים ודרישות. כך למעשה, תצמצמו משמעותית את המשרות אשר עשויות להתאים לכם. יש לציין שלרוב, כל התהליך הזה הוא חינמי ומוצע כשיטת גיוס עובדים יעילה לציבור הרחב ושלא למטרות רווח.

בשלב השני, לאחר הסינון הרצוי ושליחת קורות החיים, כל שנותר לנו לעשות הוא פשוט לחכות. גיוס עובדים אינטרנטי הינו תהליך דו-צדדי לכל דבר. במידה והמעסיק מוצא אתכם כשירים ומתאימים לעבודה, הן מבחינה תחום העיסוק, דרישות התפקיד וע"פ קורות החיים, הוא ייצור עמכם קשר בהקדם ויזמן אתכם לראיון עבודה. אם בחרתם לשלוח את קורות החיים ישירות לחברת ההשמה, סביר שתוזמנו מיד לאחר מכן לראיון עבודה לתפקיד שבחרתם ואף תקבלו סיוע באיתור משרות אחרות העשויות להתאים.

יותר ממה שחשבתם

בנוסף לשלל יתרונות אלו, גיוס עובדים דרך אתרי דרושים גיוס נותן כלים רבים נוספים שתפקידם לייעל ולהנעים את תהליך חיפוש העבודה למחפש. ביניהם נוכל למצוא: טיפים והמלצות על חיפוש עבודה, בדיקה חינמית של קורות החיים, הכנה לראיון עבודה, קורסי עזר ועוד. על פי נתונים משנת 2011, קרוב ל 70% מהעובדים ה"חדשים" במשק, כאלו שהחלו לעבוד לא מוקדם יותר מתחילת השנה, דיווחו על התאמה כמעט מלאה וכן יציבות בעבודה בזכות שימוש באתרים אלו.