שוק העבודה הוכתר לא פעם כשוק לא קל, וכיום חיפוש עבודה הפך להיות עבודה בפני עצמה. נדמה שהקושי במציאת עבודת החלומות לא טמון דווקא בכישורים או בהיעדר משרות, אלא דווקא מצדם של המועמדים למשרה אשר חצויים בין התמסרות טוטאלית לקריירה ובין חיי המשפחה אשר חוששים לזנוח בעקבות העבודה. הבשורה המשמחת היא שאנשי עבודה רבים מוכתרים על ידי בני משפחתם גם כאנשי משפחה נפלאים והסוד הוא ליצור איזון בין השניים ולהנות מהעולמות ביחד: עבודה וקריירה לצד חיי משפחה.

לא מכניסים את העבודה הביתה

הכלל החשוב ביותר על מנת ליצור איזון והרמוניה הוא שלא מכניסים את העבודה הביתה. המון אנשי עבודה, בעיקר אלו העצמאים ממשיכים את יום העבודה שלהם גם כאשר אינם בשטח המשרד וכך נוצר מצב שיום העבודה אורך יותר מהמצופה. חשוב מאד לעשות את ההפרדה ובעת שיוצאים מהמשרד להעביר את שיחות העבודה ליום העבודה הבא וקח להתמלא במצברים מצד אחד, וגם להעניק למשפחה את תשומת הלב המגיעה לה מצד שני.

כשיש ילדים הם מצפים מהוריהם להעניק להם תשומת לב מלאה ומאחר והם ילדים, אין הם מבינים את חשיבות העבודה ולעתים רבות הם נותרים נעלבים ונוטרים טינה. סיימתם לעבוד? השאירו את יום העבודה מאחוריכם טרם אתם נכנסים הביתה.

לא לפחד להיות אמהות עובדות

נשים רבות אחרי לידה משתוקקות לחזור לשוק העבודה וכך מוצאות עצמן משקיעות זמן רב בעבודה רבה מהבית: חיפוש עבודה. אמהות טריות חוששות משוק העבודה שכן מעסיקים רבים לא ישמחו לקבל אמהות טריות ולהכניסן לארגון בפורמט של משרת אם, אך ההוכחה בשטח היא שישנן אמהות רבות שעובדות ואין שום סיבה שאת לא תממשי את היכולות שלך. לכן, בראיונות העבודה אל תחששי לומר שאת אם טרייה, אין זה אמור להוות מכשול. כך תוכלי לשלב גם בין קריירה וגם בין חיי משפחה הודות לשעות משרת האם הנוחות.

 

יום חופש? הוא בגדר חלום עבור מרבית העובדים, איך ישנם המכורים לעבודה שלא חשים צורך ביום חופש אחת לשבוע. למרות שהם בעצמם אינם צריכים את יום ההתרעננות הזה בבית, משפחתם דווקא כן צריכה. גם אם אתם מרגישים שאין לכם צורך ביום חופשי או אפילו בחצי יום חופשי, קחו אותו בכל זאת והשקיעו אותו בהשלמת פערים עם המשפחה, זמן עם הילדים, בילוי משפחתי רגוע ואפילו זמן איכות בבית עם היקרים לכם מכל. זה המפתח לבניית קריירה מרשימה וחיזוק שורשי המשפחה.